W dworku pani Zofii

Koniński Rok Zofii Urbanowskiej 2019 został ogłoszony. Konińscy przewodnicy postanowili zaprosić do dawnego dworku pisarki przy ulicy Obrońców Westerplatte 2 na spotkanie poświęcone Zofii Urbanowskiej w piątek 22 lutego 2019 roku o godz. 16.00. Dzięki przychylności obecnie działającej w dworku instytucji, czyli Urzędu Stanu Cywilnego, podczas spotkania zostanie pokazana prezentacja o życiu i twórczości Zofii Urbanowskiej w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się zakupiony przez nią drewniany dworek. Po prezentacji odbędzie się krótki spacer "Konin Zofii Urbanowskiej". Wstęp wolny.

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.
Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest oprowadzanie za darmo miejscowych ludzi, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Wróć