12. Jarmark św. Bartłomieja w Koninie

24 i 25 sierpnia 2019

Prezentujemy program

Program obu dni jarmarku jest bogaty.

Św. Bartłomiej patronem rzemieślników

Obraz ze św. Bartłomiejem w ołtarzu głównym

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w dn. 24 – 25 sierpnia 2019r. odbył się XII Jarmark św. Bartłomieja w Koninie. Prezydent m. Konina potwierdził wsparcie i patronat nad imprezą.

Jarmark św. Bartłomieja w Koninie to doroczne święto najstarszej konińskiej parafii, mieszkańców i rzemieślników, którym patronuje ten święty. Formularz zgłoszeniowy dla wystawców jest dostępny na stronie: http://www.jarmark.konin.pl/

W parafii pw. św. Bartłomieja w Koninie, najstarszej w mieście, odpust św. Bartłomieja (24.08) przenoszony jest na najbliższą niedzielę. 25 sierpnia 2019 r. uroczystą sumę odpustową odprawił i homilię głosił ks. Kazimierz Poręba, orionista, dyrektor domu opieki w Izbicy Kujawskiej. Specjalnie na okazję odpustu w ołtarzu głównym pojawił się obraz św. Bartłomieja Apostoła, patronującego konińskiej wspólnocie. Parafia wydała informator o kościele i znanych osobach związanych z parafią. Uroczystość zakończyła się tradycyjną procesją eucharystyczną wokół kościoła i błogosławieństwem.

Dziękujemy wystawcom, artystom i uczestnikom spacerów po Starówce "Śladami Zofii Urbanowskiej". Gratulujemy graczom "Gry rodzinnej" wykazanej wiedzy.

Wróć