Przedświąteczny numer Koninianów

Periodyk TPK

Nr 6 (175) rok 2020

15 grudnia 2020 r. ukazał się drukiem nr 50 (2128) Przeglądu Konińskiego, a wraz z nim dodatek redagowany przez Towarzystwo Przyjaciół Konina czyli KONINIANA nr 6 (175). Zachęcamy do czytania.
Za kilka tygodni wersja cyfrowa będzie dostępna na www.tpk.konin.pl

W atmosferze adwentu – radosnego oczekiwania na błogosławiony czas świąt Bożego Narodzenia – publikujemy nowe artykuły. W przedświąteczny nastrój wprowadzi Państwa esej Janusza Gulczyńskiego o „Złotym pierścieniu” Zofii Urbanowskiej. Kolejny prezent pod choinkę to tekst Danuty Olczak – jak zawsze wnikliwy i subtelny - o książce. Kolejny odcinek aluminiowej sagi, kiedy Huta Aluminium była wiodącym zakładem, prezentuje Ryszard Sławiński. To przypomnienie rzeźb, które po renowacji są eksponowane przed odnowionym OSKARDEM. O powojennej reaktywacji chóru męskiego przy konińskiej farze opowiada Janina Jankowska, a kanwą jest zdjęcie chórzystów z 1946 roku! Wspaniała pamiątka sprzed 74 lat. Piękny Konin opisuje i rysuje niezastąpiony Józef Mazurkiewicz. Dzięki Bartoszowi Kiełbasie i wykładowi Jerzego Łojko wspomnimy dokonania dra Jana Zemełki, który zostawił potomnym cenny testament.

Z życia TPK: polecamy uwadze Państwa XI Kwestę cmentarną, która ciągle trwa. Zachęcamy do wpłat i dziękujemy dotychczasowym darczyńcom.

Życzymy zdrowia i mamy nadzieję, że lektura KONINIANÓW wyzwoli spod maseczek uśmiechy i pokłady optymizmu. Od całej Redakcji - Wanda Gruszczyńska

Wróć