Film o burmistrzu

o Wincentym Grętkiewiczu

Program „Patriotyzm Jutra”

Projekt „Wspomnienie. Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza”, mający na celu przywrócenie w świadomości koninian postać Wincentego Grętkiewicza – społecznika, żołnierza, a także ostatniego przedwojennego burmistrza Konina, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” od lipca tego roku.

W realizację projektu zaangażowany był szereg osób: koniński filmowiec Andrzej Moś, poznański aktor Andrzej Lajborek odpowiedzialna za stronę realizacyjną projektu ekipa obejmująca Zdzisława Siwika, Piotra Marciniaka, Marcina Olińskiego i Jana Bobrowskiego, czuwający nad stroną merytoryczną projektu Piotr Rybczyński i Janusz Gulczyński, a także pracownicy Muzeum. Wszyscy oni ciężko pracowali na ostateczny kształt projektu, jednak osobą, która w największym stopniu wpłynęła na jego wyjątkowy charakter, jest pani Hanna Jarodzka – córka Burmistrza.

W ramach projektu w Muzeum Okręgowym w Koninie jest dostępne nieodpłatnie multimedialne wydawnictwo. Składa się nań właśnie film ????, skany pamiętnika Wincentego Grętkiewicza, mini-audiobook ???? czytany przez poznańskiego aktora Andrzeja Lajborka oraz wywiad z córka burmistrza - Hanną Jarodzką.
——-

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
Współfinansowano z budżetu Miasta Konina.

źródło http://muzeum.com.pl/wspomnienie-premiera-filmu-dokumentalnego/

Wróć